Σάββατο 31 Αυγούστου 2013

Πάμε Στοίχημα Premier League:ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ – ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

19:00 ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ – ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προϊστορία: 7-3-9

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: Από ήττα σε ήττα πηγαίνουν οι νεοφώτιστοι. Μετά την εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα από την Τόττεναμ (0-1), έχασε και από τη Στόουκ εκτός έδρας με 1-2, έχοντας πάρει το προβάδισμα με τον νεοαποκτηθέντα Σαμάκ στο 31’. Στην επανάληψη… άργησε να μπει και οι γηπεδούχοι γύρισαν δίκαια το παιχνίδι μέχρι το 62’, οι οποίοι είχαν και από ένα δοκάρι σε κάθε ημίχρονο, ενώ ήταν συνολικά καλύτεροι. Το κακό τρίτωσε την Τρίτη όπου έχασε δίκαια με 1-2 από τη Μπρίστολ (League One), με τον Χόλογουεϊ να χρησιμοποιεί πλήρως εναλλακτική ενδεκάδα, δείγμα ότι δεν τον ενδιέφερε ο θεσμός. Στο 59’ και 71’ τα δύο γκολ, απλά μείωσε στο 94’ με τον Γκάρβαν. Αμφίβολος ο μέσος Ζερόμ Τόμας. Εκτός ο τερματοφύλακας Πράις, οι αμυντικοί ΜακΚάρθι, Παρ, ο μέσος Μπολασί και ο επιθετικός Μάρεϊ.