Πέμπτη 25 Οκτωβρίου 2012

Europa League: Μαρίτιμο - Μπορντό

H Μπορντό αντιμετωπίζει εκτός έδρας τη Μαρίτιμο με στόχο να πάρει τη δεύτερη νίκη της στους ομίλους του Europa League.

Οι φιλοξενούμενοι έχουν έντεκα νίκες, οκτώ ισοπαλίες και μόλις μία ήττα στα 20 πιο πρόσφατα παιχνίδια τους, με το ενδεχόμενο να επικρατήσουν απόψε να προσφέρεται στο 2,25.

Στην έδρα της Νιουκάστλ ηττήθηκαν με 3-0 σε έναν αγώνα στον οποίο οι περισσότεροι παίκτες τους κινήθηκαν σε... ρηχά νερά.

Στη Ligue 1 έμειναν στο 1-1 με τη Λιλ, αδυνατώντας να εκμεταλλευτούν την παρουσία του κοινού τους.

Καρασό, Σανέ, Ντιαμπατέ και Μπεν Καλφαλά είναι τραυματίες ενώ αμφίβολος παραμένει ο Τρεμουλινάς.

Η Μαρίτιμο από την άλλη πλευρά είναι ουραγός στον 4ο όμιλο του Europa League, έχοντας μία ισοπαλία στους δύο πρώτους αγώνες.

Κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ δεν μπόρεσε να προβάλει αντίσταση γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-0.

Υποδεχόμενη την Ασοσιακάο Ολιβερένσε κέρδισε με 2-1 στην παράταση, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Πορτογαλίας.

Μαρίτιμο και Μπορντό έχουν εννιά και επτά 0-0 αντίστοιχα στο πρώτο ημίχρονο σε 13 παιχνίδια έως τώρα.